MessageOk vs. Voice-bot
Voicebot stojí na podobném principu jako chatbot. Umělá inteligence vyhodnocuje zprávu od zákazníka a reaguje. Avšak s tím rozdílem, že voicebot nezpracovává textovou zprávu, ale hlasovou. Používá se tak hlavně v telefonní komunikaci. Zpravidla když telefonujete na zákaznickou linku, ozve se automat, který vás požádá o stručné sdělení požadavku. Podle toho buď odpoví, nebo se vás pokusí přiřadit k vhodnému operátorovi.
Největší problém je, že volající očekává přirozenou formu konverzace a voicebot často potřebuje reagovat na konkrétní zadání. Může se tedy snadno stát, že voicebot vyzve volajícího k zadání čísla objednávky, volající začne mluvit, ale voicebot pokračuje ve vysvětlování jak má číslo vyslovovat (po částech v desítkách).
Taková konverzace je pro volajícího velmi frustrující.
Ale jak tedy řešit přílišné množství volajících, abyste nemuseli mít vyhrazené operátory na příjem telefonů?
Nejlepší je dotazům předcházet. Doporučujeme tedy pracovat na tom, aby zákazník mohl přímo na webu v rámci zákaznické samoobsluhy ověřit stav své objednávky nebo aby se k němu dostal prokliknutím z e-mailů.
Řešením pro vás také může být hlasový automat od MessageOk
Narozdíl od voicebota se nepokoušíme rozeznat zákazníkův hlas, ale dle čísla volajícího načteme data z e-shopu a rovnou v uvítací větě zákazníkovi nabídne personalizované možnosti, které zákazník volí stisknutím tlačítka.
Je tedy hned jasné, s čím umí a neumí pomoci, jak se k informacím dostat, i jak se dostat k lidskému operátorovi. Zákazník si neláme hlavu s vhodnou formulací a nemusí váhat, jestli mu s jeho požadavkem vlastně bude voicebot umět pomoci.
Zákaznická samoobsluha od MessageOk
Webový widget, který máte vložený na webu podobně jako chatovací okno. Rozdíl je vidět na první pohled: Namísto chatu je zde připravené přehledné menu, ve kterém si návštěvníci mohou vybrat, co potřebují řešit.
Službu zvládnete nasadit a spustit během jednoho týdne
Domluvte si s námi call, kde vám vše ukážeme.