MALL.CZ: Šetříme čas i nervy operátorů, protože jim rovnou přijde vše, co pro svoji práci potřebují

Co bystě měli vědět o MALL.CZ?

MALL Group je největší e-commerce skupina střední a východní Evropy. Působí v 7 zemích a s více než 2 000 zaměstnanci nabízí své služby 90 milionům obyvatel střední a východní Evropy.

MALL.CZ před MessageOk

Kvůli své velikosti jsme v MALLu vždy nejvíce řešili obrovské množství dotazů a požadavků od zákazníků a s tím přetížení operátorů. Když se hrne na každého člověka několik stovek telefonátů a e-mailů denně, není jednoduché vše stihnout zvednout, odbavit a odepisovat včas. Často šlo přitom o věci, které nemuseli nutně manuálně řešit zaměstnanci.

Hlavní zadání pro MessageOk bylo tedy jasné – odklonit dotazy z e-mailu a telefonu do online světa a vše následně co nejvíce zautomatizovat. Aby si zákazníci dokázali najít odpovědi a vyřešit požadavky sami a nemuseli pokud možno vůbec psát na zákaznickou podporu. Potřebovali jsme řešení, které bude user-friendly, zákazníci ho budou rádi využívat a zaměstnancům se s ním bude dobře pracovat.

Připravit bylo potřeba širokou škálu scénářů od automatického storna, změny fakturačních údajů a stažení vystavené faktury, přes změnu typu platby, zadání reklamace, vratky, nahlášení záměny zboží, nekompletního balíčku a poškozené zásilky, až po refundaci peněz za stornované zboží. K tomu jsme samozřejmě potřebovali dát dohromady i obecné FAQ k nákupu, dopravě, platbě.

MALL.CZ s MessageOk

Samoobsluhu jsme vložili hned na několik míst na webu a také ji propojili s klientským účtem. Navíc v ní chytře v ní pracujeme s daty, které o zákaznících a objednávkách máme. Díky tomu jsme dokázali jednotlivé situace šikovně napodmínkovat.

Samoobsluha například ví, jestli je možné objednávku stornovat, kolik dní uběhlo od doručení a jestli zákazník může produkt vrátit (případně jestli si zakoupil prodloužené vrácení) atd. Zároveň zákazníkům také šetříme čas při vyplňování údajů, MessageOk si pro data sáhne k nám do systému a předvyplní je za mě, tím i snižujeme chybovost.

Významně šetříme čas i nervy operátorů i proto, že jim rovnou přijde vše, co pro vyřešení požadavku potřebují, nemusí zákazníkům psát další e-maily a na něco se doptávat.

Díky MessageOk se nám podařilo zvednout automatizaci komunikace z nuly na 45%! Což je obrovský úspěch!

Michal Moravec, Senior Product Manager, MALL GROUP

Abychom podpořili využívání samoobsluhy, telefon a e-mail v transakční komunikaci nahradili odkazy na jednotlivé scénáře v samoobsluze. Zákazníkům tak stačí jednou kliknout a dostanou se přímo k akci, kterou potřebují, například: Chci změnit fakturu, Chci zjistit stav objednávky, Chci stornovat objednávku. Z e-mailu si navíc rovnou přeposíláme do samoobsluhy data, takže zákazníci nemusí ani vyplňovat číslo objednávky.

Největší procento dokončení máme ze scénáře „Sledovat stav objednávky“, který je celý plně automatizovaný – nevzniká odtud žádný ticket. Každý dokončený scénář je tedy reálně jedním ušetřeným telefonním hovorem nebo e-mailem, kterým by se operátor zabýval několik minut. Máme samozřejmě i stránku na webu, kde zákazníci mohou stav objednávky sledovat, ale i tak hledají tuto informaci právě v samoobsluze, protože už jsou zvyklí ji používat.

Díky tomu všemu si automatizaci si v ČR a na Slovensku dlouhodobě držíme na číslech přes 40 %. To je úplně neskutečný výsledek. Zároveň samoobsluhu s jazykovými a procesními úpravami využíváme i pro naše zahraniční e-shopy v Chorvatsku, Slovinsku a Maďarsku.

Pokud hledáte chatbot alternativu

Jednoduché a intuitivní interaktivní formuláře.

Proč je MessageOk lepší než chatbot?

Neztrácejte čas nejčastějšími dotazy

Obsloužíte více zákazníků za méně času.

Seznam věcí, které za vás MessageOk vyřeší

Zvyšte zákaznickou spokojenost

Dovolte svým zákazníkům vyřešit své požadavky jednoduše a 24/7 stejně jako největší hráči na trhu.

Jak zákazníci hodnotí MessageOk

Chcete také zlepšit fungování zákaznické podpory?

Většina e-shopů dokáže MessageOk nastavit a spustit již během zkušební doby.
Naplánujte si s námi demo call na 30 minut.