MessageOk vs Voice-bot

Jedním z trendů poslední doby je vedle chatbota i voicebot. Tedy umělá inteligence pracující s hlasem. Jak si stojí v porovnání s hlasovým automatem od MessageOk?

MessageOk vs. Voice-bot

Voicebot stojí na podobném principu jako chatbot. Umělá inteligence vyhodnocuje zprávu od zákazníka a reaguje. Avšak s tím rozdílem, že voicebot nezpracovává textovou zprávu, ale hlasovou. Používá se tak hlavně v telefonní komunikaci. Zpravidla když telefonujete na zákaznickou linku, ozve se automat, který vás požádá o stručné sdělení požadavku. Podle toho buď odpoví, nebo se vás pokusí přiřadit k vhodnému operátorovi.

Voicebot ale naráží ještě častěji, než jeho o něco starší příbuzný chatbot. Technologie je zatím relativně nová, proto se často objevují v provozu nedostatky. Jedním z nich bývá neschopnost automatu efektivně rozeznávat přirozený lidský jazyk. Orientuje se na klíčová slova, a pokud zákazník hovoří tak, jak by mluvil k operátorovi, tedy ve větách a popisně, voicebot jeho požadavku nerozumí. To vede často k žádosti o zopakování, či přeformulování požadavku, čímž se samozřejmě protahuje doba řešení a stoupá zákazníkova frustrace.

Ale jak tedy řešit přílišné množství volajících, abyste nemuseli mít na telefonu několik desítek či stovek operátorů?

Řešením pro vás bude hlasový automat od MessageOk. Narozdíl od voicebota se nepokouší rozeznat zákazníkovo hlas, ale nabídne mu několik možností, které zákazník volí stisknutím tlačítka. Je tedy hned jasné, s čím umí a neumí pomoci, jak se k informacím dostat, i jak se dostat k lidskému operátorovi. Zákazník si neláme hlavu s vhodnou formulací a nemusí váhat, jestli mu s jeho požadavkem vlastně bude voicebot umět pomoci.

Základní výhodou, na které si při přípravě hlasového automatu zakládáme, je doručení přidané hodnoty hned v prvních několika věta po příjmu hovoru. Zákazníka umíme rozpoznat dle telefonního čísla a kontextově odhadnout, zda volá kvůli objednávce a rovnou mu k objednávce poskytneme další nejčastěji vyhledávané informace - jako způsob platby, stav vyřizování nebo možnosti reklamace a vrácení.

Chcete také zlepšit fungování zákaznické podpory?

Lepší zážitek pro zákazníky a méně zbytečné práce pro váš tým.
MessageOk můžete začít používat zdarma.

Vyzkoušet