Vyzkoušeno za vás: Zákazníci nechtějí volat ani psát

Zákazníci očekávají fungující službu. Pokud se něco pokazí, nenuťte je telefonovat nebo chatovat, počítejte s tím co se může pokazit a předcházejte tomu.

Co to znamená? Že nás zákazníci nemají rádi? Ale vůbec ne. Jen firmy občas zapomínají, že zákazníci nechtějí telefonovat na support ani si povídat si s někým z obchodního týmu. Zákazníci chtějí hlavně fungující službu.

Vše se občas pokazí a je potřeba to řešit

Jen zřídka se jedná o zcela jedinečný problém. Nepřijdou vám následující dotazy povědomé?

  • Dobrý den, zjistil jsem, že bych potřeboval objednávku uhradit bankovním převodem místo platby kartou. Můžete mi napsat, na jaký účet mohu zaslat peníze a s jakým variabilním symbolem?
  • Objednala jsem si nesprávnou velikost a potřebovala bych ji vyměnit, kam mám zaslat svojí objednávku?
  • Zboží obvykle dostávám do dvou dnů a nyní je to již týden a stále jsem od vás nedostal žádnou informaci o tom, v jakém stavu se objednávka nachází.

Tohle jsou příklady zcela logických požadavků, které zákazníci často mají. Zároveň je ovšem nutné říci, že neexistuje důvod, proč zákazníka kvůli uvedenému nutit, aby nám volal, psal e-mail nebo čekal na odpověď na chatu.

Zmíněné formy komunikace jsou vhodnější na unikátní dotazy a případné řešení potíží, opakující se požadavky můžete zpracovat v chytré samoobsluze. Vyzkoušejte ji a dejte nám vědět, jak jste spokojeni.

Přečtěte si také

E-shopy, nezapomínejte na své zákazníky!

Ptáte se „Jak bychom mohli zapomenout na zákazníky?“ Máme na mysli spokojené stávající zákazníky, kteří u vás už alespoň jednou nakoupili. Že je získání nového zákazníka 5x dražší, než udržení stávajícího, je známý fakt. Další studie zase říká, že pravděpodobnost prodeje zboží stávajícímu zákazníkovi je okolo 60-70 %. Pro porovnání: úspěšnost prodeje novému zákazníkovi je

Kouzlo kvalitního servisu: spokojení zákazníci

70 % zákazníků, kteří se narodili po roce 1980, preferuje self-service. Největší spokojenosti dosahují v kontaktu se zákaznickým servisem u kterého není nutné, aby s někým hovořili. Pro zvýšení spokojenosti stávajících zákazníků vám doporučujeme projít si následující seznam. Ověřte si, že vaši zákazníci mají v každém kroku objednávky snadný přístup k informacím. Potvrzení objednávky Jak

Není jednodušší když si zákazníci prostě zavolají?

Někteří zákazníci rádi volají. I když to není potřeba. Jiná skupina zákazníků preferuje, když si mohou pomoci sami a nemusí na chatu nebo telefonu vysvětlovat co potřebují (tím spíš, pokud se jedná o velmi jednoduché a zcela běžné záležitosti).

arrow-up icon