Skrytí telefonního čísla a e-mailu z hlavičky na Shoptetu

Jednoduchý trink jak na Shoptetu upozadit kontaktní telefonní číslo a e-amil a zvýšit tím využitelnost zákaznické samoobsluhy.

Setkáváme se často s tím, že e-shopy obtížně hledají kompromis mezi nabídkou kontaktních údajů a využití naší zákaznické samoobsluhy. Máme vyzkoušené, že určitá část zákazníků vždy dá přednost té variantě, kterou najde na webu jako první.

V případě Shoptetu je to komplikovanější proto, že telefonní číslo i e-mail jsou povinné položky provozovatele e-shopu a zároveň jsou zobrazeny hned v hlavičce e-shopu jako takového.

Naštěstí je možné jednoduchou úpravou tyto informace skrýt (a ponechat je například až na kontaktní stránce pod zákaznickou samoobsluhou).

V nastavení Shoptetu v levém menu vyberte Vzhled a obsah a klikněte na Editor. Přepněte na záložku HTML kód a vložte následující řádek:

<style>.top-navigation-contacts{display:none!important}</style>

V poli HTML kód by to tedy mělo vypadat následujícím způsobem (je možné, že v tomto poli máte vložené i jiné HTML značky a je to v pořádku. Výše uvedený kód můžete umístit úplně na začátek nebo úplně na konec):

Pokud se v budoucnu kdykoliv rozhodnete telefonní číslo a e-mail znovu zobrazovat, stačí vložený HTML kód odstranit.

Přečtěte si také

Shoptet: Přidání boxu pro získání e‑mailu zákazníka

Všechny scénáře si můžete přizpůsobit svým potřebám. Jak na to?

Shoptet: zobrazení různých platebních instrukcí na základě měny

Pokud ve vašem e-shopu na Shoptetu používáte více měn (prodáváte část zboží v EUR) je potřeba upravit odpovídajícím způsobem i předpřipravené scénáře.

arrow-up icon