Jak udržet zákazníky v ekonomické krizi? 5 tipů

Za rok 2022 poprvé klesl obrat e-commerce sektoru. Zákazníci si vybírají, u koho nakoupí. Proto je přidaná hodnota teď důležitější, než kdy dřív. Co můžete udělat, abyste se odlišili, a byli prodejce, ke kterému se lidé rádi vrací? Máme pro vás 5 rad.

1. Zákaznická samoobsluha

Podle serveru Entrepreneur preferuje řešení problémů svépomocí stále více zákazníků. Během pandemie jsme v online prostoru zdomácněli snad všichni. A naučili jsme se díky práci s digitálnímu službami při přesunu do remote světa ocenit hlavně jednoduchost. Umožněte svým zákazníkům řešit problémy bez telefonů, emailů a čekání.

2. Odměny

Ukažte svým zákazníkům, že si jich vážíte a nabídněte jim něco navíc. O věrnostní program stojí 87 % zákazníků. Aby se stal zrovna váš program populárním, dejte zákazníkům to, co skutečně chtějí:

Zdroj: insiderintelligence.com

3. Koordinace

Musíte být sehraní. Skvělá zákaznická zkušenost nevytvoří jen dobrý věrnostní program, nebo jen dobrá samoobsluha. Nezapomínejte na komunikaci v rámci týmu, wellbeing svých zaměstnanců a výkonnost. K dosažení maximální efektivity vám může pomoci MessageOk Copilot.

4. Komunikace a reakce

Feedback je slovo, které se v souvislosti se zákaznickou zkušeností skloňuje velmi často. Ale pokud své zákazníky prosíte o informaci, nenechte ji bez reakce. Když zpětnou uložíte do databáze pro nějaké budoucí použití, nezískáváte z ní maximum. Věnujte dostatek času analýze a ukažte zákazníkům, že jim nasloucháte. Další tipy na komunikaci se zákazníky na našem blogu.  

5. Strategie  

Kdo je připraven, nebývá překvapen. V dnešním světě se situace na poli e-commerce mění celkem rychle, a to nejen vzhledem k ekonomickému dění. I proto nestačí do věrnostních programů, samoobsluhy a dalších vychytávek investovat a doufat v nejlepší. Je potřeba vědět přesně, kam vaše investice míří a jaký má účel. Digitální strategii rozebírá na svém blogu Shoptet